PIERWSZE KROKI W ARCHIWUM

Zanim skontaktujesz się z nami sprawdź czy to czego szukasz jest w naszym zasobie. Skorzystaj w tym celu z ogólnopolskiej wyszukiwarki:

szukajwarchiwach.gov.pl

Program Rejestracji Akt Metrykalnych i Stanu Cywilnego PRADZIAD znajduje się na stronie: szukajwarchiwach.pl

Jeżeli szukasz dokumentacji osobowo-płacowej, zajrzyj tu: ewidencja.warszawa.ap.gov.pl

Jeżeli chcesz skorzystać z materiałów archiwalnych w naszych czytelniach:

  1. Zapoznaj się z zasadami udostępniania. Pamiętaj - stworzono je nie po to by utrudniać dostęp, ale po to, by zabezpieczyć dobra osobiste innych osób oraz chronić materiały archiwalne przed zniszczeniem.
  2. Sprawdź gdzie znajdują się nasze budynki i w jakich godzinach pracujemy. Możesz to zrobić poprzez zakładkę kontakt.
  3. Wypełnij i podpisz Zgłoszenie użytkownika zasobu oraz rewersy (jeśli już wiesz jakie materiały Cię interesują). Prześlij je do nas na adres: rewersy@opole.ap.gov.pl. Przygotowane materiały będą na Ciebie czekać w czytelni.
  4. Możesz także zamówić interesujące Cię materiały w dniu, w którym do nas przyjedziesz. Pamiętaj jednak, że archiwalia przechowywane są w specjalnych magazynach i trzeba będzie poczekać na ich przyniesienie.
  5. Jeśli potrzebujesz dodatkowej informacji - skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr: 77 454 55 36 wewn. 30.

 

Jeżeli potrzebujesz odpisu lub kopii dokumentu z naszego zasobu:

  1. Zapoznaj się z zasadami oraz cennikiem świadczenia usług.
  2. Skorzystaj z naszych formularzy pomocniczych - zamieściliśmy je po to, by Tobie ułatwić określenie czego dokładnie potrzebujesz i skrócić czas oczekiwania.
  3. Pamiętaj - jeśli potrzebujesz odpisu lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem, musisz wniosek/formularz podpisać własnoręcznie, zapłacić opłatę skarbową w Urzędzie Miasta Opola, a następnie dostarczyć nam wniosek/formularz oraz dowód uiszczenia opłaty.