nr 70


lato kwiatow

 

Kartka z kalendarza: Lato Kwiatów w Otmuchowie
 

Co prawda dzisiaj pogoda jest zmienna, ale lato (zazwyczaj) mieni się wieloma kolorami – a najpiękniej to bogactwo barw pokazują kwiaty. Więc przypominamy Wam, że rozpoczyna się kolejne Lato Kwiatów w Otmuchowie.
 
Już w latach 60. władze miasta wykazywały szczególną dbałość o tereny zielone i „ukwiecone”. Przykładały się do tego tak bardzo, że wkrótce liczba róż była większa niż liczba mieszkańców (!) Toteż zrodziła się idea corocznej wystawy, którą ochoczo podchwycił Urząd Miasta i Gminy, gorąco poparło Towarzystwo Miłośników Otmuchowa, wreszcie łaskawie zaakceptowało Wojewódzkie Zrzeszenie Gospodarki Komunalnej w Opolu (tegoroczna wystawa jest nawet objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego).
 
Pierwszą wystawę otwarto w 1973 roku i… Przygotowuje kolejne do dzisiaj – ku zachwytowi zwiedzających (tym bardziej, że wystawie towarzyszą inne imprezy) i uciesze mieszkańców.
 
Obejrzyjcie zdjęcia z albumu Lato Kwiatów w Otmuchowie (z zespołu nr 2579 „KW PZPR w Opolu”) – a najlepiej wybierzcie się tam w weekend, żeby spacerując podziwiać piękno przyrody (i odpocząć w cieniu drzew, bo upały wrócą).