Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Świętujcie z nami Międzynarodowy Dzień Archiwów 2019

29.05.2019
kliknij, aby zobaczyćGdy już się nacieszycie kolejną Nocą (w naszym towarzystwie) i nagrodami (historycznymi) - spotkajmy się w dzień, i to nie lada, bo w Międzynarodowy Dzień Archiwów.
 
W tym roku świętujemy go szczególnie uroczyście. Nie dość, że będziecie mogli zwiedzić nasze archiwum, to zaprezentujemy Wam najcenniejszą część naszego zasobu, prawdziwy skarb - Księgę praw miejskich Głubczyc z 1421 r. (na pewno słyszeliście o Barbarze Piaseckiej-Johnson, która nam ją podarowała - jeśli nie, to poznajcie tę historię: https://www.tygodnikprzeglad.pl/odzyskalem-ksiege-glubczycka/). Na co dzień przechowujemy księgę… właśnie w skarbcu: zabezpieczonym, zakodowanym. Uwaga: dla pierwszych stu osób, które przyjdą obejrzeć Księgę - niespodzianka!
 
Z dumą zaprezentujemy Wam nową odsłonę portalu www.szukajwarchiwach.pl (już wkrótce jako: www.szukajwarchiwach.gov.pl). Poszukiwania archiwalne będą teraz dużo łatwiejsze - dzięki portalowi odkryjecie wiele ciekawostek, jakie skrywają archiwa w całym kraju, i to bez wychodzenia z domu.
 
Dociekliwych zapraszamy na wykład Dyrektora Archiwum, prof. Mirosława Lenarta, o… trollach i droleriach.
 
Tym, którzy połknęli bakcyla genealogii, podpowiemy, jak dbać o rodzinne archiwalia - a to często prawdziwe skarby.  
 
Szczegółowy program w załączniku.

Czekamy na Was w sobotę 8 czerwca - w samo południe.
 
« powrót
Do góry Menu Strony