Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

informacje

Konkurs, konkurs, konkurs!

kliknij aby wyświetlić cały plakat
Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, również w bieżącym, wspólnie ze Stowarzyszeniem Opolscy Genealodzy oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. E. Smołki w Opolu zapraszamy do udziału w konkursie.
Badajcie z nami przeszłość rodziny!
Szczegóły w załączonym regulaminie.

Uczymy korzystania z zasobu


Nie wiesz od czego zacząć przygodę z poszukiwaniami w archiwum?
Przyjdź do naszej czytelni we wtorek 14 listopada 2017 r. na godz. 15.30.
Organizujemy warsztaty, dzięki którym Twój pierwszy krok będzie dziecinnie łatwy.

Informacja dla naszych stałych klientów -  w tym dniu w godzinach od 15.30 do 17.00 korzystanie z zasobu może być utrudnione.


 

Ocalić od zapomnienia

plakat kliknij aby otworzyć
Już od najbliższego czwartku - 19 października 2017 r., w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, możliwe będzie ponowne obejrzenie naszej wystawy "Porozmawiajmy jakbyśmy byli umarli - Stacje odzyskanej obecności". Ekspozycja jest opowieścią o społeczności żydowskiej zamieszkującej nasze miasto przed II Wojną Światową.

Serdecznie zapraszamy!

Pokaz filatelistyczny na 800-lecie Opola

obrazekW dniu 15 września 2017 r. o godzinie 15:00 w gościnnych progach Archiwum Państwowego w Opolu (ul. Zamkowa 2, wejście od Młynówki), odbędzie się wernisaż pokazu filatelistycznego "Historia Poczty w Opolu" przygotowywanego z okazji 800-lecia Opola. Pokaz zorganizowany jest przez Koło PZF nr 1 w Opolu, ZO PZF w Opolu oraz Archiwum Państwowe w Opolu, przy wsparciu Prezydenta Miasta Opola. Na pokazie zaprezentowane zostaną walory filatelistyczne związane działalnością Poczty w Opolu, ze zbiorów Jerzego Lehmanna oraz dawne akcesoria pocztowe ze zbiorów Dariusza Wandrowskiego. Na wielu ekranach pokazany zostanie rozwój działalności poczty w Opolu i związany z tym rozwój różnego rodzaju oznaczeń występujących na korespondencji, stempli pocztowych i innych znaków związanych z działalnością poczty w Opolu. Na wernisażu przewidziane są wystąpienia prof. Mirosława Lenarta - dyrektora Archiwum Państwowego w Opolu, Urszuli Zajączkowskiej - dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego oraz autora pokazu - Jerzego Lehmanna.
Po części oficjalnej planowane jest spotkanie członków Klubu Zainteresowań PZF Silesiana.

Pokaz czynny będzie do dnia 22 września 2017 r. W pozostałe dni robocze możliwość obejrzenia pokazu jest wyłącznie w godzinach 9-15, po wcześniejszym uzgodnieniu z Archiwum Państwowym w Opolu (tel.: 77/454 55 36 lub e-mailem: kancelaria@opole.ap.gov.pl).

Wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta, w nietypowym ujęciu, serdecznie zapraszamy.
Zarząd Okręgu PZF w Opolu
Archiwum Państwowe w Opolu

Warownym grodem jest nasz Bóg


Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości odtwarcia wystawy plenerowej pt. "Warownym grodem jest nasz Bóg", przygotowanej przez pracowników Archiwum Państwowego w Opolu, przy współpracy z proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu, ks. Wojciechem Prackim. Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.
Więcej informacji w treści plakatu.

Katalog wystawy znajdziecie tutaj.

IV Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna


Przypominamy, że juz niebawem kolejny raz spotykamy się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Wszystkich zainteresowanych badaniami genealogicznymi, zwłaszcza w kontekście materiałów archiwalnych zapraszamy do wysłuchania wystąpień, które wygłoszone zostaną podczas konferencji
Poniżej zamieszczamy plakat w wersji pdf oraz program. Szczegóły organizacyjne znajdziecie na stronie
Stowarzyszenia Opolskich Genealogów, które jest głównym organizatorem spotkania.
Konferencja odbędzie się m.in. dzięki wsparciu finansowemu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

Podstrony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

  Rok 2014     Rok 2013  
Do góry Menu Strony