Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

informacje

Żydzi w Opolu


Poznaj najnowszą historię Opola!

Przyjdź na wystawę.

Szczegóły w treści plakatu i zaproszenia.

Zapraszamy na wykład otwarty

Kliknij aby  zobaczyć plakatSzczegóły w treści plakatu. Wystarczy kliknąć na grafikę.

Nasza publikacja w Rzymie

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 27 lutego 2018 r., w siedzibie Stacji Polskiej Akademii Nauk w Rzymie, odbędzie się międzynarodowa prezentacja publikacji "Corti rinascimentali extraurbane. Un modello di cultura tra Italia e Polonia" / "Podmiejskie dwory renesansowe. Wzorzec kulturowy we Włoszech i w Polsce", wydanej w 2016 r. przez Archiwum Państwowe w Opolu we współpracy z Prowincją Treviso, dzięki wsparciu finansowemu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Publikacja jest owocem konferencji, która odbyła się w 2013 r.

Komunikat - 5 marca 2018 r.

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informujemy, że w dniu 5 marca 2018 r. (poniedziałek) czytelnia Archiwum Państwowego w Opolu będzie czynna od godziny 10.00.
 
Serdecznie zapraszamy!

Medale dla naszych pracowników


Wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się ważna i miła dla Archiwum Państwowego w Opolu uroczystość. Nasi pracownicy: Aleksandra Foltyn, Jolanta Niestrój i Aleksandra Starczewska-Wojnar zostali udekorowani medalami za długoletnią służbę. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczała Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP. Gratulujemy serdecznie naszym koleżankom. Ich wzorowa praca o wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiazków zawodowych zasługują w pełni na to wyróżnienie.

Zapraszamy na promocję książki

Dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu Prof. Mirosław Lenart ma zaszczyt zaprosić na spotkanie promocyjne książki autorstwa Małgorzaty Iżykowskiej i Aleksandry Starczewskiej Wojnar: Przeczytano, przyjęto, podpisano. Polskie protokoły sądów rozjemczych w powiecie strzeleckim w XIX wieku.

Spotkanie odbędzie się 1 lutego 2018 r. o godz.17.00 w Archiwum Państwowym w Opolu na
ul. Zamkowej 2 w sali im. Oswalda Popiołka.

Podstrony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

  Rok 2014     Rok 2013  
Do góry Menu Strony