Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

informacje

Nasza publikacja w Rzymie

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 27 lutego 2018 r., w siedzibie Stacji Polskiej Akademii Nauk w Rzymie, odbędzie się międzynarodowa prezentacja publikacji "Corti rinascimentali extraurbane. Un modello di cultura tra Italia e Polonia" / "Podmiejskie dwory renesansowe. Wzorzec kulturowy we Włoszech i w Polsce", wydanej w 2016 r. przez Archiwum Państwowe w Opolu we współpracy z Prowincją Treviso, dzięki wsparciu finansowemu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Publikacja jest owocem konferencji, która odbyła się w 2013 r.

Komunikat - 5 marca 2018 r.

Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informujemy, że w dniu 5 marca 2018 r. (poniedziałek) czytelnia Archiwum Państwowego w Opolu będzie czynna od godziny 10.00.
 
Serdecznie zapraszamy!

Medale dla naszych pracowników

Wczoraj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się ważna i miła dla Archiwum Państwowego w Opolu uroczystość. Nasi pracownicy: Aleksandra Foltyn, Jolanta Niestrój i Aleksandra Starczewska-Wojnar zostali udekorowani medalami za długoletnią służbę. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręczała Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP. Gratulujemy serdecznie naszym koleżankom. Ich wzorowa praca o wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiazków zawodowych zasługują w pełni na to wyróżnienie.

Zapraszamy na promocję książki

Dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu Prof. Mirosław Lenart
ma zaszczyt zaprosić 
na spotkanie promocyjne książki autorstwa Małgorzaty Iżykowskiej i Aleksandry Starczewskiej Wojnar: Przeczytano, przyjęto, podpisano. Polskie protokoły sądów rozjemczych w powiecie strzeleckim w XIX wieku.

Spotkanie odbędzie się 1 lutego 2018 r. o godz.17.00 w Archiwum Państwowym w Opolu na ul. Zamkowej 2 w sali im. Oswalda Popiołka.

Zmiana terminu nadsyłania zgłoszeń do konkursu

Informujemy, że na prośbę uczestników, końcowy termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu "Moje drzewo genealogiczne", został przesunięty na dzień 31 stycznia 2018 r.
Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

Wesołych Świąt

obrazek - kliknij aby powiększyć
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pokoju i nadziei oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niech słowa hymnu św. Ambrożego uświadomią nam głębię objawienia streszczającego się w prawdzie, że znakiem Boga jest prostota. Refleksja nad tą tajemnicą niech będzie nie tylko świadectwem bliskiej nam tradycji, ale również zachętą do spędzenia zbliżających się dni w poczuciu serdeczności, radości oraz bliskości osób szczególnie nam drogich.

Dyrektor i Pracownicy Archiwum Państwowego w  Opolu
 

Podstrony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

  Rok 2014     Rok 2013  
Do góry Menu Strony