Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

informacje

Dobre wieści z biblioteki

zdjęcie.jpg
W naszym Archiwum, poza materiałami archiwalnymi, znajdziecie również interesujący zbiór biblioteczny (więcej informacji tutaj). Trwają już prace nad wprowadzaniem opisów bibliograficznych księgozbioru do systemu bibliotecznego KOHA. Na razie z katalogu elektronicznego korzystać można w czytelni, niebawem jednak będzie on dostępny także online.
 

Radosnych Świąt Wielkanocy AD 2018

kliknij aby wyświetlić pełny rozmiar obrazka

Archiwa rodzinne - kontynuacja


Zapraszamy na kolejny wykład w ramach naszego wiosennego cyklu spotkań z archiwalmi rodzinnymi. Tym razem gościć będziemy pana Zbigniewa Króla - pracownika Archiwum Akt Nowych w Warszawie, który opowie nam o bezcennych spuściznach i kolekcjach warszawskich.
Pełne informacje o spotkaniu znajdziecie w treści plakatu.

A już za tydzień (27 marca 2018) nasza koleżanka Aleksandra Foltyn opowie o opracowaniu materiałów Romana Horoszkiewicza, przechowywanych w zasobie Archiwum Państwowego w Opolu.

Żydzi w Opolu


Poznaj najnowszą historię Opola!
Przyjdź na wystawę.
Szczegóły w treści plakatu i zaproszenia.

Zapraszamy na wykład otwarty

Kliknij aby  zobaczyć plakatSzczegóły w treści plakatu. Wystarczy kliknąć na grafikę.

Nasza publikacja w Rzymie

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 27 lutego 2018 r., w siedzibie Stacji Polskiej Akademii Nauk w Rzymie, odbędzie się międzynarodowa prezentacja publikacji "Corti rinascimentali extraurbane. Un modello di cultura tra Italia e Polonia" / "Podmiejskie dwory renesansowe. Wzorzec kulturowy we Włoszech i w Polsce", wydanej w 2016 r. przez Archiwum Państwowe w Opolu we współpracy z Prowincją Treviso, dzięki wsparciu finansowemu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Publikacja jest owocem konferencji, która odbyła się w 2013 r.

Podstrony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

  Rok 2014     Rok 2013  
Do góry Menu Strony