Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

informacje

Medal 100-lecia dla Dyrektora Lenarta


Mamy przyjemność poinformować, że Prof. dr hab. Mirosław Lenart, Dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu otrzymał w dniu 7 listopada 2018 r., z rąk Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka "Medal 100-lecia odzyskania niepodległości", nadany przez Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego.

Gratulujemy!

Nominacja do Nagrody Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kulturyNiezmiernie miło nam poinformormować, że nasza koleżanka, Aleksandra Starczewska-Wojnar, otrzymała nominację do Nagrody Miasta Opola w dziedzinie kultury. Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedzacie podczas Nocy Muzeów, Międzynarodowego Dnia Archiwów, Nocy Kultury czy lekcji archiwalnych - bo te wydarzenia organizujemy dla Was w opraciu o pomysły Oli i przy współudziale całego Zespołu Archiwum.

Genealogie Niepodległości


obrazek - kliknij aby przejśc do strony konkursu
Wspólnie ze Stowarzyszeniem Opolscy Genalodzy zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie "Genealogie Niepodległości". Jest on organizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do udziału zachęcamy wszystkie osoby pełnoletnie.
 
Powiedzcie nam co robili Wasi przodkowie w dniu 11 listopada 1918 r.
Szczegóły, regulamin i wzory zgłoszeń konkursowych znajdziecie tutaj:

https://genealodzy.opole.pl/8717/oglaszamy-konkurs-genealogie-niepodleglosci

Zapraszamy na lekcje do Archiwum

obrazek - kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar
Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości zapraszamy na lekcje archiwalne przygotowane we współpracy z Urzędem Miasta Opola.
 
Już od 18 września do końca listopada w każdy wtorek realizować będziemy ścieżkę edukacyjną skierowaną do uczniów opolskich szkół pt. "Życie na granicy marzeń", ukazującą temat odzyskania niepodległości z perspektywy Polaków mieszkających na Śląsku Opolskim.
 
W sprawie zapisów na lekcje prosimy o kontakt z Panią Justyną Sowińską.
Tel. 774544075. wew. 23.
 

Sukces projektu "Wybieram Polskę"


Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że nasz projekt edukacyjny "Wybieram Polskę" znalazł się w gronie 20, które będą prezentowane podczas VIII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów. Spotkanie edukatorów i animatorów kultury odbędzie się w Białymstoku od 17 do 19 października 2018 r.

Serdecznie gratulujemy naszym Współpracownikom, którzy zainicjowali pracę nad projektem!

Więcej informacji na temat wydarzenia, znajdziecie na stronie Narodowego Centrum Kultury.

My już wybraliśmy, a Ty?


Przypominamy, że już w najbliższy piątek wspólnie bawimy się i uczymy, uczestnicząc w grze miejskiej.

Nie może Was zabraknąć!

Podstrony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

  Rok 2014     Rok 2013  
Do góry Menu Strony