Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

informacje

Noc muzeów

Jeśli nie udało Wam się dotrzeć do Archiwum Państwowego w Opolu w trakcie ostatniej Nocy Muzeów nie smućcie się. Zapraszamy do nas ponownie już 27 maja.
Podczas Nocy Kultury także będzie ciekawie.


Znasz legendę o św Wojciechu?

Przypominamy, że nadal można zgłaszać chęć udziału w konkursie plastycznym „Śladami św. Wojciecha w Opolu. Od chrzcielnicy do dokumentu”. Zadanie konkursowe zróżnicowane jest na klasy 1-3 i 4-6. Prace należy nadsyłać do 18 maja 2016 r. Do wykonania zadania konkursowego dla uczniów klas 4-6 niezbędne jest pobranie załączonego dokumentu i zapoznanie się z opisem. Praca plastyczna nie musi zawierać ilustracji wszystkich elementów wymienionych w opisie, ma jednak oddać sens treści dokumentu.


Genealogia Pragnień

"Genealogia pragnień" w Watykanie

Miło nam poinformować, że publikacja "Genealogia pragnień. Pius X w pamięci mieszkańców Górnego Śląska" znalazła się w gronie książek, które promowane będą w Watykanie 15 kwietnia 2016 r.

Spotkanie promocyjne odbędzie się w Sali Marconi Radia Watykańskiego. Nasz tom będzie prezentowany jako pierwszy przez panią prof. Ritę Tolomeo, wykładowczynię historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Sapienza w Rzymie.


Oswald Popiołek

Stefan Oswald Popiołek – archiwista, muzealnik, naukowiec, społecznik

Dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu serdecznie zaprasza do udziału w sesji naukowej przygotowywanej dla upamiętnienia postaci Stefana Oswalda Popiołka, organizatora państwowej służby archiwalnej na Śląsku Opolskim, naukowca, społecznika, współorganizatora wielu placówek kulturalno-naukowych na terenie Opola w 90. rocznicę Jego urodzin i 30. rocznicę śmierci.

Sesja odbędzie się w dniu 20.10.2016 r. w sali konferencyjnej Archiwum Państwowego w Opolu przy ul. Zamkowej 2.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 31.08.2016 na adres: b.sypko@opole.ap.gov.pl.

Informacji udziela: pani Barbara Sypko, tel. 77 45 45 536 wew. 22


III Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna

III Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna - otwarty nabór prelegentów

Zapraszamy do składania propozycji wystąpień podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej, która odbędzie się w dniach 14-16.10.2016 w Brzegu.

Tegoroczne spotkanie organizują wspólnie: Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy, Archiwum Państwowe w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczną im. E. Smołki w Opolu oraz Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Adresatami zaproszenia są pracownicy naukowo-dydaktyczni, studenci, pracownicy archiwów i bibliotek, przedstawiciele stowarzyszeń oraz indywidualni badacze i pasjonaci genealogii.

 

Więcej informacji można uzyskać specjalnie utworzonej podstronie Stowarzyszenia Opolskich Genealogów. Tam także udostępniony został formularz zgłoszenia.


Radosnych świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim Sympatykom naszego Archiwum życzymy spokojnych i pogodnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spędzonych w gronie najbliższych.

Wesołego Alleluja!


Podstrony: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »

  Rok 2014     Rok 2013  
Do góry Menu Strony